Szóstka Weidera to bardzo popularny zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha. Wiele osób liczy na to, że wykonując te ćwiczenia wymieni, tak zwaną oponkę na kaloryfer. Niestety jest to błędne założenie. 6 Weidera jak najbardziej pomoże wyrzeźbić nam mięśnie brzucha, jednak nie spowoduje spalenia tkanki tłuszczowej. W tym celu konieczny jest zupełnie inny trening. Warto na przykład wykonywać dużo ćwiczeń kardio, które przyspieszają spalanie tłuszczu. Jeśli jednak mamy płaski brzuch, a chcemy wzmocnić i wyrzeźbić jego mięśnie, szóstka Weidera jak najbardziej powinna się sprawdzić.

Aerobiczna szóstka Weidera

Aerobiczna szóstka Weidera to plan treningowy ułożony z myślą o osobach, które marzą o szybkim i skutecznym sposobie na wyrzeźbienie mięśni brzucha. Trening ten jest bardzo skuteczny i daje oczekiwane efekty już po 42 dniach. Jednak żeby to było możliwe, nie możemy mieć na brzuchu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Więc jeśli macie tak zwaną oponkę, przed rozpoczęciem szóstki Weidera musicie się jej pozbyć. Pomocne będą ćwiczenia aerobowe. Jeśli macie płaski brzuch i chcecie jedynie wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie, to aerobiczna szóstka Weidera na pewno Wam w tym pomoże. Trening ten możecie wykonywać w dwóch wariantach:

  1. Trening codziennie, przez 6 tygodni, bez ani jednego dnia przerwy.
  2. Trening 7-tygodniowy z jednym dniem przerwy, raz w tygodniu.

Ważne jest żeby ściśle trzymać się planu treningowego. Nie możemy modyfikować ćwiczeń przewidzianych w planie, ilości powtórzeń, ani przekroczyć 40 minut na trening dziennie. Charakterystyczne dla tego treningu jest to, że w trakcie ćwiczeń nie robimy przerwy na rozluźnienie mięśni. Jest jeszcze jedna zasada podczas ćwiczeń. W trakcie największego napięcia mięśni powinniśmy zatrzymać ruch na około 3 sekundy.

Efekty aerobicznej szóstki Weidera

Wykonując wszystkie ćwiczenia zgodnie z planem treningowym i ściśle się go trzymając dość szybko zauważymy oczekiwane przez nas efekty. Szóstka Weidera w szybkim czasie kształtuje mięśnie brzucha i pozwala na wyrzeźbienie wymarzonego kaloryfera. Niestety jest o trening, który ma również wady. Przede wszystkim jest to spore obciążenie dla naszego kręgosłupa, przez specyfikę wykonywanych ćwiczeń. Oprócz tego, może zdarzyć się tak, że efekty, które osiągniemy nie będą aż tak spektakularne. Wtedy nie warto powtarzać całego treningu, tylko lepiej zmienić ćwiczenia na inne, również pomagające wyrzeźbić mięśnie.