Awokado to jeden z najbardziej popularnych i egzotycznych owoców. Posiada wiele witamin, które dodają nam energii i poprawiają nastrój. Tylko co dokładniej znajduję się w tym magicznym owocu, i jak może ono poprawić wygląd naszej skóry, nie tylko działając od wewnątrz, ale także stosując go na twarz?

Składniki zawarte w Awokado:

Awokado zawiera w sobie ok. 20 witamin i minerałów, które świetnie sprawdzają się dla naszego zdrowia i poprawy skóry. Posiada tłuszcze, zdrowe dla naszego organizmu, i jako jedne z niewielu owoców, posiada białko oraz 18 amino składników, które są niezbędne do prawidłowego działania organizmu.

Są to m.in.:

  • Potas- pomaga kontrolować ciśnienie
  • Luteina- korzystnie działa na nasz wzrok
  • Kwas foliowy- sprawdza się, u kobiet w ciąży
  • Witaminy z grupy B- zwalczają infekcje i choroby
  • Naturalne substancje chemiczne roślin- działające przeciwnowotworowo
  • Tłuszcze jednonienasycone- obniżające zły cholesterol

Awokado dla nawilżenia

Awokado, jest owocem zawierającym witaminy E i C, oraz kwasy tłuszczowe, które świetnie sprawdzą się na suchą skórę. Warto więc wypatrywać tego owocu, w produktach pielęgnacyjnych lub stworzyć własną maseczkę do twarzy. Wystarczy do tego połowa awokado, łyżkę płatki owsiane i jogurt naturalny, potem wszystko mieszamy i nakładamy na 15 minut na suche miejsca. Awokado nie tylko nawilża, ale także skutecznie napina skórę, przez co staję się ona elastyczna i miękka. A dzięki lecytynie normalizuję proces metaboliczne komórek naskórka, oraz pobudza jego działanie.

Awokado jako ukojenie po opalaniu

Zdrowe tłuszcze zawarte w awokado pomagają złagodzić stany zapalne i podrażnienia skóry po opalaniu. Ponadto chlorofil (organiczny związek chemiczny, który sprawia, że rośliny są zielone) zawarty w awokado, pomaga skórze zregenerować się po dłuższej ekspozycji na światło słoneczne. W pielęgnacji skóry chlorofil działa antyoksydacyjne i pomaga zwalczać wolne rodniki. Posiada również właściwości antybakteryjne i lecznicze.

Dlatego w przypadku niewielkiej podrażnień spowodowanym światłem słonecznym nałożenie warstwy miąższu awokado bezpośrednio na skórę powinno ją złagodzić.

Awokado dla zdrowych włosów

Wysoka zawartość potasu, witaminy E, lecytyny oraz aminokwasów w awokado, sprawia, że jeśli nałożymy olej z awokado na skórę głowy, nie tylko pomoże nam to nawilżyć nasze włosy, sprawi, że nie będą się one nadmiernie wysuszać, ale także ochroni je przed promieniowaniem słonecznym.