Wystarczy wejść na siłownię, aby zobaczyć porozstawiane wszędzie nie tylko hantle, ale i shakery. Towarzyszą one niemalże każdemu i to nawet podczas treningu.

To właśnie dzięki nim można w szybki i łatwy sposób wymieszać odżywkę z płynem czy też dostarczyć sobie dawki energii do dalszych ćwiczeń. Do dyspozycji są zarówno klasyczne shakery, jak również te przypominające bidony czy też nawet modele z automatycznym silnikiem. Bez wątpienia jest w czym wybierać.

Czym należy kierować się przy wyborze shakera?

Jeśli ktoś jest już dobrze obeznany w stosowaniu odżywek i różnego typu suplementów diety, to z pewnością nie będzie miał większego problemu ze znalezieniem dla siebie odpowiedniego shakera.

Powinien on być przede wszystkim użyteczny, czyli spełniać indywidualne potrzeby swojego użytkownika. Jako, że na rynku są zarówno odżywki łatwo rozpuszczalne w wodzie, jak i te bardziej oporne, trzeba dopasować do nich odpowiedni rodzaj shakera. Najlepiej jest postawić na uniwersalny shaker, który będzie wiernie służył przez długi czas. Kolejną kwestią jest to, aby było łatwo utrzymać go w czystości. Powinien on być myty po każdym spożyciu odżywki. Ważne jest także to, z jakich materiałów został wykonany shaker.

Nie zaleca się kupować modeli wykonanych ze zwykłego plastiku, jeśli komuś zależy na sowim zdrowiu. Shakery obowiązkowo muszą być szczelne, aby na skutek zwiększonego ciśnienia podczas mieszania nie doszło do nieprzyjemnej sytuacji.