Z roku na rok przybywa dzieci, które ważą stanowczo zbyt dużo. Dziecięca nadwaga w przyszłości może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi w przyszłości, a także kłopotami z rówieśnikami i samoakceptacją. Dlatego warto zacząć odchudzanie dziecka jak najwcześniej, gdy problem jest stosunkowo niewielki.

Zdrowe nawyki to podstawa!

Nie da się ukryć, że koronawirus zmienił życie nas wszystkich. Zarówno dorośli i dzieci zaczęły spędzać wiele godzin przed komputerem. Przymusowo ograniczyliśmy też aktywność fizyczną. Nawet wyjścia do sklepu czy na spacer stały się wielkimi wydarzeniami.

Gdy chcemy odchudzić nasze dziecko, to w ten proces powinna włączyć się cała rodzina. Na początku postawy na zdrowe posiłki i postarajmy się żeby dziecko miało jak najwięcej ruchu. Odgraniczmy słodycze i niezdrowe przekąski. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skorzystać z porady dietetyka. Nie jest to problemem, zwłaszcza że wielu specjalistów proponuje konsultacje online.

Utrata wagi u dziecka nie powinna być gwałtowna. Dlatego nie oczekujmy spektakularnych efektów z dnia na dzień. Pod żadnym pozorem nie podawajmy dziecku suplementów diety, które mają za zadanie przyśpieszyć odchudzanie.

Gdy mimo diety i zwiększonej dawki ruchu nasze dziecko nie traci zbędnych kilogramów, to warto udać się do pediatry.