Ranek to bardzo ważna pora dnia. Nadaje ton wszystkiemu, co dzieje się w twoim dniu i może być świetną okazją do  odpowiedniego rozpoczęcia codziennych spraw.

Oto kilka praktycznych porad, które pomogą dobrze rozpocząć każdy poranek.

Poddaj się uczuciom wdzięczności

Jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie dnia w prawo jest bycie wdzięcznym za to, co masz. Skupiając się na tym, za co jesteśmy wdzięczni, pomagamy skupić się na pozytywnych aspektach życia i możemy zmniejszyć stres i niepokój. Pomaga nam również czuć się bardziej pozytywnie o sobie i mniej skłonni do skupiania się na rzeczach, które chcielibyśmy, aby były inne lub nie wydarzyły się w naszym życiu.

Oto jak: Zapisz 5-10 rzeczy, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy, bez względu na to, jak małe są (na przykład: „Jestem wdzięczny za mojego kota, ponieważ mruczy, gdy go głaszczę.”). Następnie każdego dnia poświęć chwilę w pewnym momencie podczas porannej rutyny (podczas ubierania się, mycia zębów itp.) i pomyśl o jednej rzeczy ze swojej listy przed wyjściem na świat każdego dnia!

Pij wodę!

Picie wody jest nie tylko dobre dla organizmu, ale także pomaga w utracie wagi i wspomaga regenerację mięśni. Pij przed jedzeniem: Picie wody przed posiłkami pomoże utrzymać apetyt, ponieważ sprawia, że czujesz się pełny szybciej i zmniejsza ilość jedzenia w każdym czasie posiłku.

Najlepszym czasem na picie jest około 20 minut przed jedzeniem, tak aby jedzenie mogło szybko trawić się po spożyciu w systemie bez powodowania dyskomfortu lub wzdęcia od procesów trawiennych zachodzących zbyt szybko w jelitach, co może powodować nudności, jak również problemy z zaparciami z powodu braku spożycia błonnika podczas procesu trawienia.

Zaplanuj swój dzień

Nastaw budzik wcześniej. Nie włączaj drzemki. Wstań i zacznij swój dzień!

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby ustawić swój dzień na sukces, ale zacznijmy od najbardziej podstawowego: uzyskanie wystarczającej ilości snu. Jeśli jesteś zmęczony lub zmęczona, trudniej jest być produktywnym w ciągu dnia. Sen jest bardzo ważny, więc upewnij się, że dostajesz go wystarczająco dużo w nocy, aby kiedy nadejdzie ranek i nadejdzie czas, aby wyjść na świat i pokonać wszystkie jego wyzwania, będziesz gotowy!

Blog www.pacz.pl podaje jeszcze inne poranne rutyny, które mogą pomóc rozpocząć dzień lepiej, a mianowicie: ćwiczenia (oczywiście z umiarem), medytacja lub modlitwa (cokolwiek działa najlepiej dla Ciebie), zdrowe nawyki żywieniowe (iść łatwo na węglowodany), self-care (dbanie o siebie najpierw przed nikim innym), picie wody zamiast napojów gazowanych lub kawy.