Wśród miłośników mody nie brakuje znawców najnowszych trendów, stałych bywalców fashion weeków czy osób, które uczą się samodzielnie szyć ubrania. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, jakie historie kryją się za powstaniem ubrań z ich ulubionych brandów. Jeśli chcesz się dowiedzieć jaką historię skrywa legendarna marka Champion, która podbiła serca miłośników stylu sportoweg,o ten artykuł adresowany jest właśnie do Ciebie.

C jak Champion

Wśród miłośników mody i swobody trudno znaleźć kogoś, kto nie kojarzyłby słynnego logo z wielką literą C. Pochodzące od słowa ‘comfort’ logo amerykańskiej marki Champion ma nawiązywać do wygody, jaką odznaczają się ubrania i buty tej marki. Obecnie Champion specjalizuje się w ubraniach dla nowych pokoleń sportowców i amatorów streetwearu, dzięki wielu współpracom z legendami świata mody takimi jak Off White, Wood Wood czy Supreme. Jakie jednak były początki tego brandu?

Skarpety i ochraniacze

W 1919 roku w stanie Nowy Jork bracia Feinbloom zdecydowali się zacząć prowadzić swój biznes. Kochali sport, dlatego najbliżej ich serca było stworzenie brandu użytecznego dla sportowców. Tym sposobem zaczęli produkcję ochraniaczy i skarpet, co można uznać za narodziny legendarnej marki Champion. Stopniowo rozszerzali ofertę swojej marki, dzięki czemu pod koniec lat 20. XX wieku podpisali dwa ważne kontrakty, które zaważyły o ich dalszej karierze. Uniwersytecka drużyna sportowa Michigan Wolverines zleciła braciom Feinbloom uszycie strojów dla drużyny. Oprócz tego U.S. Military Academy zgłosiła się do marki w celu zamówienia ubrań do ćwiczeń dla swoich kadetów.

Odwrócony splot

W miarę rozwoju produkcji marka opracowała innowacyjną technologię – Reverse Weave. Dzięki odwróconemu splotowi ubrania sportowe nie rozciągały się podczas używania i nie kurczyły w praniu. Ta technologia przyczyniła się do późniejszego sukcesu Champion Reverse Weave – linii odzieży sportowej. W okolicy lat 60. Champion podpisał kolejne znaczące kontrakty – z ligą NCAA i póżniej z NFL. W latach 90. marka zyskała wyłącznie prawa, żeby produkować ubrania dla zespołów ligi NBA (wszystkich 27!) To był czas popularyzacji marki również wśród celebrytów, aktorów i raperów, a także sportowców poza boiskiem.

Ciepłe ubrania dla armii

Na początku swojej drogi, około lat 30. marka oprócz skupienia się na ubraniach sportowych chciała idealnie wpasować się w niszę rynkową dotyczącą produkcji odzieży do pracy fizycznej. Na rynku pojawiły się produkowane przez Champion ciepłe ubrania robocze przeznaczone na zimę. Właśnie dzięki temu marce udało się przyciągnąć uwagę wcześniej wspomnianej Akademii Wojska Armii USA.

Gdzie kupię ubrania Champion

W sklepie Clobber znajdziesz nie tylko ubrania legendarnego giganta opisanego powyżej, ale również Adidas Originals, Alpha Industries ,Ben Sherman, Comme Des Garcons Play, Cp Company, Dr Martens i wiele innych marek oferujących kolekcje sportowe, casualowe i streetwearowe najwyższej jakości.