Elektryczne podgrzewacze wody dzielą się na zbiornikowe oraz przepływowe. Urządzenia przepływowe dają wysoki komforty użytkowania i są bezobsługowe. Pozwalają ograniczyć straty energii, nie zajmują dużo miejsca i są łatwe oraz wygodne w montażu i użytkowaniu (mogą np. wisieć nad umywalką lub po nią). Co więcej, umożliwiają korzystanie z ciepłej wody przez wielu użytkowników jednocześnie. Ale po kolei.

Przepływowy podgrzewacz wody z powodzeniem zastępuje system ogrzewania wody. Świetnie sprawdza się w budynkach pozbawionych dostępu do miejskiej sieci grzewczej. Ma też przewagę nad podgrzewaczami pojemnościowymi. Dlaczego warto zainstalować przepływowy ogrzewacz wody?

Ogrzewacz przepływowy – zalety

Przede wszystkim przepływowe ogrzewacze są ekonomiczne. Ogrzewają wodę tylko w momencie, gdy odkręcamy kran, a więc wówczas, gdy rzeczywiście z niej korzystamy. Inaczej jest w przypadku podgrzewaczy pojemnościowych. Woda jest w nich stale podgrzewana – nawet wtedy gdy jej nie potrzebujemy – przez co nietrudno o straty energii.

Ponadto, kolejną ich zaletą jest minimalny czas oczekiwania na ciepłą wodę – zwłaszcza gdy podgrzewacz umieszczony jest niedaleko od punktu poboru wody.

Podgrzewacze mogą być jedno lub wielopunktowe. Pierwsze podgrzewają wodę na potrzeby jednego kranu i zazwyczaj mają mniejszą moc – w granicach od 3,5 kW do 6 kW. Podgrzewacze wielopunktowe to te o większej mocy (od 12 do 24 kW). Są to nieco bardziej zaawansowane urządzenia grzewcze, dzięki którym można zasilić kilka punktów poboru ciepłej wody.

Podgrzewacze przepływowe nie zajmują też dużo miejsca w przeciwieństwie do podgrzewaczy pojemnościowych, w przypadku których niezbędny jest zbiornik. Dla zaspokojenia potrzeb dużej rodziny zbiornik taki powinien mieć pojemność od 140 do 150 litrów co, jak można się domyślać, zajmuje sporo miejsca.

Zaletą elektrycznych ogrzewaczy przepływowych jest też fakt, że świetnie nadają się do montażu w każdym domu – co nie zawsze jest możliwe w przypadku podgrzewaczy gazowych. Pozwalają również zdecentralizować system ogrzewania wody.

Urządzenia od sprawdzonych producentów są wydajne i efektywne. Nie tylko stanowią świetną alternatywę dla ogrzewaczy pojemnościowych, ale w powodzeniem zastępują urządzenia o znacznie większych wymiarach i mocach. Szukasz ogrzewacza przepływowego? Zobacz profesjonalne przepływowe podgrzewacze wody dla Twojego domu!