Pływanie sprawia nam ogromną przyjemność. Wiele osób jednak nie zdaje sobie sprawy, że oprócz przyjemności, pływanie jest również bardzo korzystne dla naszego zdrowia i pozytywnie wpływa na nasz organizm. Chodzenie regularnie, chociaż raz w tygodniu na basen może znacząco poprawić nasze samopoczucie. Jesteście ciekawi, jakie profity płyną z regularnych treningów na basenie? Właśnie o tym będzie nasz artykuł.

Jakie korzyści płyną z regularnego chodzenia na basen?

Głośno mówi się o tym, że pływanie ma niezwykle pozytywny wpływ na nasze zdrowie i nasz organizm. Oto wybrane plusy regularnych treningów na basenie:

  1. Pływanie pomaga schudnąć i wyrzeźbić sylwetkę. Regularne treningi na basenie sprawią, że już po krótkim czasie zauważymy widoczne zmiany zachodzące w naszym ciele. Wszelkie ćwiczenia w wodzie uruchamiają wiele partii mięśni. Trening w wodzie jest na ogół bardzo intensywny, dzięki czemu przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Jeśli połączymy go ze zdrową dietą, dość szybko zaczniemy gubić zbędne kilogramy.
  2. Regularne treningi na basenie wzmacniają nasze mięśnie i całą sylwetkę. Sprawiają także, że poprawia się nasza kondycja. Dodatkowo, dzięki pływaniu nauczymy się również prawidłowo oddychać.
  3. Pływanie może nam pomóc na różnego rodzaju bóle. Pływanie nie obciąża kręgosłupa i stawów, a woda działa rozluźniająco. Wielu ortopedów i fizjoterapeutów poleca ten rodzaj treningów osobom z wadami postawy i problemami z kręgosłupem. Jeśli intensywny trening na basenie zakończymy chwilą spędzoną w jacuzzi lub na saunie, z pływalni wyjdziemy zrelaksowani i naładowani pozytywną energią.

Co powinniśmy zabrać ze sobą na basen?

Zanim wybierzemy się na basen, powinniśmy spakować wszystkie niezbędne rzeczy. Przede wszystkim musimy zabrać ze sobą klapki basenowe oraz ręcznik. Niezbędny będzie także strój do pływania. Niektóre pływalnie wymagają posiadania czepków, to warto wcześniej sprawdzić w regulaminie obiektu sportowego. Przydatne mogą okazać się także okulary do pływania. Dzięki nim unikniemy podrażnienia oczu przez chlor i będzie się nam łatwiej pływać. Warto również zabrać ze sobą kosmetyczkę z żelem pod prysznic i szamponem, żeby móc się umyć po skończonym treningu. Możemy wziąć ze sobą suszarkę do włosów, ale większość obiektów oferuje taki sprzęt na miejscu.