Wiele osób marzy o „sześciopaku” na brzuchu. Jednak nie jest proste osiągnięcie tak pięknie wyrzeźbionych mięśni brzucha. Na szczęście nie jest to również niemożliwe. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość i przestrzegać kilku ważnych zasad. To wszystko pozwoli osiągnąć nam oczekiwane efekty w jak najkrótszym czasie. Okazuje się bowiem, że perfekcyjnego brzucha nie wyrzeźbimy samymi ćwiczeniami. Oto krótki poradnik, w jaki sposób zbudować tak zwany „sześciopak”.

Trening mięśni brzucha to nie wszystko

Jak się okazuje, przekonanie, że codzienne robienie brzuszków, nawet w ilości hurtowej, nie wystarczy by wyrzeźbić mięśnie brzucha. Zanim zaczniemy treningi warto skonsultować się ze specjalistą, który podpowie nam jakie ćwiczenia powinniśmy wykonywać, żeby osiągnąć oczekiwany efekt. Przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie, czy chcemy spalić tłuszcz znajdujący się na brzuchu, czy jedynie wyrzeźbić mięśnie. Osoby, które mają problem z otyłością brzuszną, nie powinny wykonywać ćwiczeń budujących mięśnie, a ćwiczenia spalające tłuszcz. Na rzeźbę przyjdzie jeszcze czas. A jak wiadomo na spalanie tłuszczu najlepszy jest trening kardio. Ważne jest żeby nie wykonywać go w te same dni, w które ćwiczymy sam brzuch. Trening kardio powinniśmy robić 2-3 razy w tygodniu. Pamiętajmy, że nie musi to być bieganie. Możemy również jeździć na rowerze, pływać lub jeździć na rolkach. Każdy powinien wybrać sposób treningu, który najbardziej mu odpowiada. Gdy już spalimy zbędny tłuszcz, możemy wziąć się za rzeźbienie mięśni i wykonywać więcej ćwiczeń na sam brzuch.

Bez diety ani rusz!

Jeśli mamy już rozpisany plan treningowy i dokładnie wiemy jakie ćwiczenia wykonywać, dobrze byłoby skonsultować się również z dietetykiem. Pomoże on ustalić nam odpowiednia dietę, która będzie sprzyjać rzeźbieniu i odchudzaniu brzucha. Dieta ta powinna być bogata w białko, które sprzyja budowaniu mięśni. Jednocześnie powinna umożliwiać nam spalanie niechcianego tłuszczu. Podczas odchudzania powinniśmy zachować zawsze racjonalne podejście. Nie możemy zapominać o piciu dużej ilości wody. A po wyczerpującym treningu koniecznie powinniśmy zjeść coś co pomoże nam się szybko zregenerować. Jeśli ćwiczymy na siłowni, możemy wcześniej przygotować sobie shake’a białkowego, który szybko postawi nas na nogi i da nam odpowiednią energię do działania.