Żeby nasza skóra wyglądała zdrowo i promiennie musimy o nią odpowiednio zadbać. Prawidłowa pielęgnacja skóry powinna polegać na odpowiednim oczyszczaniu oraz dostarczaniu jej niezbędnych składników mineralnych i witamin. Jedną z witamin, które mają doskonałe właściwości kosmetyczne jest witamina E, którą znamy też jako witaminę młodości. Sprawdziliśmy jakie ma działanie i kto powinien ją stosować!

Właściwości kosmetyczne witaminy E

Stosowanie witaminy E w produktach kosmetycznych daje wiele pozytywnych korzyści. Przede wszystkim zwalcza szkodliwe działanie wolnych rodników, a co za tym idzie hamuje procesy starzenia się skóry. Ma silne właściwości antyoksydacyjne i chroni skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenia i kurz. Wygładza zmarszczki, poprawia elastyczność skóry, nawilża ją oraz ujędrnia. Witamina E zabezpiecza skórę przed negatywnym działaniem promieni UV. Działa łagodząco na podrażnienia oraz wyrównuje koloryt skóry, rozjaśniając przebarwienia. Doskonale sprawdza się również w kosmetykach do włosów. Dzięki niej kosmyki stają się miękkie, gładkie i pełne blasku. Witaminę E często znajdziemy też w odżywkach do paznokci. Jej nawilżające działanie sprawia, że paznokcie są mocniejsze i odżywione. Preparaty z witaminą E pomagają rozjaśniać płytkę i usuwać z niej wszelkie niechciane przebarwienia.

Kosmetyki z witaminą E – dla kogo?

Oczywiście kosmetyki z witaminą E sprawdzą się do każdego rodzaju skóry, jednak są takie typy cery, które skorzystają z niej najbardziej. Przede wszystkim preparaty z wysoką zawartością witaminy E polecane są dla osób, które posiadają skórę dojrzałą, lub taką, na której zaczęły pojawiać się pierwsze oznaki starzenia. Doskonale sprawdzą się też dla posiadaczy skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Kosmetyki z witaminą E mogą też używać osoby mające problem z trądzikiem. Pomaga leczyć też takie schorzenia jak egzema czy łuszczyca. Doskonale sprawdza się również w kosmetykach do opalania.